Cvičení Qigong

Místo:park za LSVČ
Čas:10:00 – 17:00 / bloky 60 min.

Qigong je čínské zdravotní cvičení pro tělo, dech a mysl. Je staré několik tisíc let a je součástí tradiční čínské medicíny. Díky tomuto cvičení je aktivován energetický tok v těle a je posíleno životní Qi (či).

Qi Gong je zdravotní cvičení -  cesta tělesného i duševního zdraví.  Toto "Umění práce s životní energií," jak je název Qi Gong možné přeložit, podporuje fyzické  a emoční zdraví. Pomalé, plynulé, uvolněné pohyby a protažení těla stimulují dráhy zvané meridiány, jejichž hustou sítí v těle životní energie "Qi" protéká a dostává se tak rovnoměrně ke všem orgánům. Volnému toku energie napomáhá i správné držení těla, hluboké dýchání a s tím související koncentrace mysli. Jemné na energii bohaté pohyby nás dovedou do meditativního stavu, ve kterém nalezneme uvolnění a vnitřní klid. Qi Gong životní energii nabírá, shromažďuje, uvolňuje, a rovnoměrně rozvádí. Řada příkladů z letité praxe je dokladem toho, že opětovné rozproudění energie dokáže zbavit tělo i mysl energetických blokád. Neomezený tok životní energie Qi je základem tělesné i duševní rovnováhy.

Škola Markéty Hrdé si vás dovoluje pozvat na festival Zdraví a pohody 2014, kde si budete moci toto cvičení, které je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny, vyzkoušet na vlastní tělo, dech i mysl :-)

 

Lektorka:

Markéta Hrdá
Po letech vrcholové sportovní činnosti jsem hledala cestu, která by mě pomohla  nalézt  sílu, rovnováhu a zdraví pro mé tělo a ducha.
Ke zdravotnímu cvičení Qi Gong mě dovedla cesta přes bojové cvičení Taichi. Studium Qi Gong stylu DYYSG podle prof. Zhanga Guange jsem začala v roce 2004 v Německu v jednom ze tří center v Evropě a v roce 2006  pak na Sportovní univerzitě v Pekingu u prof. Zhanga. Jsem ráda, že nyní mohu způsob, jakým nalézáme cestu k sobě, předávat dál.

http://www.cviceniqigong.cz/ 

 

Sobota, 24. září 2016
Lužánky - středisko volného času
Brno, Lidická 50 a okolní Lužánecký park

Díky dobrovolnické práci a podpoře sponzorů je na akci a všechny její aktivity volný vstup >>>