Tai-chi

Místo:park za LSVČ
Čas:10:00 – 17:00 / bloky 60 min. 

Cvičení tohoto starobylého čínského bojového umění pod vedení několika lektorů z různých brněnských škol tai-chi bude na festivalu zaměřené zejména na jeho zdraví prospěšnou stránku, nikoliv tu bojovou.

Ukázka starobylého čínského bojového umění. Cvičení známé svými pomalými plynulými pohyby se rozšířilo po celém světě především pro jeho příznivý vliv na lidskou psychiku, tělesné zdraví a pěstování dlouhověkosti. Studium vede k uvědomění sebe sama, odbourání negativních emocí, stresu a ke zlepšení kvality života vůbec.

Lektoři

 

tai-chi-1David Pirochta a jeho žáci

Působí v Brně, kde mimo tradičního Chen Tai Ji vyučuje také jógu. Představitel 21. generace mistrů, následovník této větve v ČR. Bojovým uměním se věnuje od roku 1985, studoval a mistrovství dosáhl pod vedením velmistra Chen Shi Honga.

  


tai-chi-2Jana Šedivá

V roce 2007 zakládá Krajinu pohybu - brněnskou pobočku České asociace Bagua Zhang a Taiji Quan. V roce 2011 začíná učit Tai-chi, formu tělesné výchovy, na Masarykově univerzitě v Brně. Praxi Tai-chi, nyní devátým rokem, nadále prohlubuje pod vedením své učitelky a mistryně Zhai Jun (Čína).

  


 

Sobota, 24. září 2016
Lužánky - středisko volného času
Brno, Lidická 50 a okolní Lužánecký park

Díky dobrovolnické práci a podpoře sponzorů je na akci a všechny její aktivity volný vstup >>>